Facebook

Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą 2018

Zapraszamy do spędzenia ciepłych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia w Dworku nad Wkrą. Spędzamy Święta jak 100 lat temu za czasów mojej prababci Stefanii Budzich z domu Wilhelm. Przygotowaliśmy dla Was różne atrakcje:

 

Sobota 22 XII

Spotykamy się wieczorem na kolacji. Poznamy się degustując domowe nalewki i słuchając opowieści o historii dworu i parku. Chętnie dowiemy się także jakie zwyczaje świąteczne panują w Waszych rodzinach. Poczekamy na Was z ubieraniem choinki. Możecie też przedłużyć pobyt i przyjechać już w piątek wieczorem lub na obiad w sobotę.Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą

 

Niedziela 23 XII

W całym domu świąteczna krzątanina. Można będzie podejrzeć przygotowania tradycyjnych w naszym dworze dań świątecznych, a nawet pomóc jeśli będziecie mieli ochotę. Jeśli tego dnia zechcecie rozruszać wygrzewane w świątecznym ciepełku kończyny, polecimy Wam masę ciekawych wycieczek w okolicy, na przykład ścieżka edukacyjna czy park krajobrazowy. Cały dzień będzimy się zajadać wszelkimi smakołykami. Jeśli będziecie chcieli, upieczemy wspólnie korzenne kruche ciasteczka. To atrakcja szczególnie dla dzieci, ale dorośli zawsze się podłączają. Boże Narodzenie w Dworku nad WkrąMoże zechcecie też poczytać artykuły babci Reni „Wspomnienia w kolorze sepii” albo wskoczyć do sauny.

 

Poniedziałek 24 XII

Tego dnia będziemy jeść różnorodnie, ale postnie. Dla głodnych ugotujemy wiejskie jaja na twardo w sosie chrzanowym z ziemniakami. Do kolacji siadamy razem z pierwszą gwiazdką, umownie będzie to około 18.00 Podamy tradycyjne potrawy – sałatkę jarzynową, śledzie, jaja w majonezie, zupę grzybową na kwasie z kapusty z domowym makaronem, domowe pierogi z kapustą i grzybami, szczupaki smażone, liny lub leszcze w śmietanie, rybę po grecku (to wyjątkowo nie danie tradycyjne), kompot z suszu, barszcz czerwony z krokietem z kapustą i grzybami, karp smażony pod pieczarkową pierzyną – czyli dwanaście potraw. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą Do tego makowiec, inne ciasta i słodkości, a także domowe nalewki. Tajemniczo pod choinką pojawią się prezenty, a dzieciaki, jako skrzaty, będą je rozdawały. Mikołaj przyniesie po malutkim upominku każdemu z Was i będzie wiedział, że spędzacie u nas Święta więc Wasze prezenty też będą pod choinką. Przez cały dzień będziemy słuchać kolęd i na pewno pośpiewamy. Będzie tyle atrakcji, że czasem można zapomnieć słowa kolędy więc je dla Was wydrukujemy. Chętni będą mogli wybrać się na pasterkę do zabytkowego barokowego kościoła w Żurominie.

 

Wtorek 25 XII

Jeśli napada dużo śniegu zrobimy z dzieciakami największego bałwana w okolicy. Ostrzegamy, że może się to skończyć śnieżną bitwą. A jeśli śniegu nie będzie, a będzie mróz będziemy mogli jeździć po rzece na łyżwach. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą Zawsze możemy wybrać się na spacer do prawie stuletniego parku dworskiego założonego przez prababcię Stefanię. Mamy też ciągle powiększający się zbiór gier towarzyskich i planszowych oraz pokaźną bibliotekę, w której znajdzie się coś dla każdego. Oprowadzimy Was po dworze i naszym małym rodzinnym muzeum. Dzieciaki będą mogły bawić się w pokoju Kaliny i Stefki, który jest pełen różnych zabawek. Wieczorem rozgrzejemy się grzańcem przy ognisku, na którym upichcimy pyszności w żeliwnym kotle.

 

Środa 26 XII

Po śniadaniu zapraszamy do spędzenia z nami jeszcze trochę czasu. Dzieci pobawią się z naszymi dziewczynami, a my pogadamy przy kawie i cieście. Jeszcze obiad (podamy pieczone bażanty z lokalnej hodowli) na wzmocnienie przed podróżą… ale możecie też zostać u nas. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą

 

Posiłki, które serwujemy są tradycją naszego domu i przygotowujemy je bez żadnych sztucznych dodatków. Boże Narodzenie w Dworku nad Wkrą Wielką atrakcją są pieczone kaczki, bażanty, duszone w białym winie króliki, grzybowa na kwasie z kapusty z domowym makaronem, omlety na słodko, chleb na zakwasie, domowe przetwory i nalewki.Każdy nakłada sobie ile chce.

 

Oferta bożonarodzeniowa przewiduje pobyt pięciodniowy z pełnym wyżywieniem (śniadanie x 4, obiad x 4, kolacja x 4, nocleg x 4) w cenie 820 zł od osoby. Dzieci do lat 3 – bez opłat, od 3 do 10 lat – 30% zniżki. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu (ceny zwyczajne z cennika na naszej stronie www.dworeknadwkra.com) Dzwońcie z pytaniami. Zapraszamy!

 

W ciągu Waszego pobytu u nas będziecie też mogli skorzystać z masaży relaksacyjnych wykonywanych przez fizjoterapeutkę, a Panie mogą zrobić sobie manicure, pedicure i hybrydy. Także jeśli jesteście zainteresowani, prosimy o wcześniejszą informację.