W sezonie zbioru klasycznych, popularnych grzybów zapraszamy na grzybobrania samodzielne lub z klasyfikatorem grzybów i autorką książki „Polowanie na grzyby” (Zosia). Wyjazdy do lasu w tym czasie odbywają się prawie każdego dnia. Na grzybobraniu będziecie mieli okazję poznać mniej popularne gatunki z doświadczonym, certyfikowanym grzybiarzem.
Dla grup zorganizowanych możemy przeprowadzić grzybobranie i wykład edukacyjny.
Jeśli zostajecie u nas na dłużej, możecie zabrać swoją suszarkę do grzybów, ale wykorzystywanie jej będzie wiązało się z dodatkową opłatą 30 zł za dwa dni. Możecie też skorzystać z naszej suszarni na drewno.
Mamy na miejscu kilkanaście dodatkowych koszy na grzyby i nożyki, jeśli zapomnicie swoich. Pamiętajcie jednak, że koniecznie musicie mieć odpowiednie, nieprzemakalne buty i ciuchy, zakrywające porządnie ciało. Nie zaszkodzi zaopatrzyć się w środki odstraszające kleszcze.
Najczęściej zbieramy grzyby w Górznieńsko-Lidzbarskim Parku Krajobrazowym lub okolicznych łąkach i łęgach. To oczywiście zależy od poszukiwanego gatunku. GLPK jest oddalony od nas o około 10 km. Przeważająca część tego ciągnącego się kilkadziesiąt kilometrów lasu, to monokultura sosny, obrzeża i niewielkie zagajniki brzozowe oraz wybrane miejsca ze starszymi lasami dębowymi. Przy odpowiednich warunkach pogodowych można zebrać nawet kilkadziesiąt jadalnych gatunków. W trakcie naszych grzybobrań możecie znaleźć podgrzyby, suchogrzybki, borowiki, czubajki, gąski, twardzioszki, siedzunie, opieńki, piaskowce, łuszczaki, uszaki, boczniaki, purchwki, pieczarki, muchomory jadalne, klejki, maślaki, łyczniki, koźlarze, czarki, mleczaje, pieprzniki, czernidłaki, gąsówki, wodnichy, płachetki i wiele innych.
Rezerwacje przyjmuje Zosia
+48 664 566 886