Facebook

Wielkanoc w Dworku nad Wkrą 2019

Zapraszamy na tradycyjne Święta Wielkanocne w Dworku nad Wkrą. Jako nasi Goście będziecie mogli uczestniczyć w takich Świętach, jakie od 100 lat odbywały się w naszym rodzinnym domu. Proponujemy:

Piątek (19 kwietnia):

Przyjazd, zwiedzanie dworku i kolacja powitalna. Na powitanie podamy postną kolację z domowym chlebem na zakwasie.

Sobota (20 kwietnia):

Zaczniemy od tradycyjnego barwienia jajek w cebulaku (wielka atrakcja dla dzieci!) i przygotowania koszyczka do święcenia oraz wyprawy ze Święconką do barokowego kościoła w Żurominie.Wielkanoc w Dworku nad Wkrą Po obiedzie atrakcje na terenie gospodarstwa: m.in. zwiedzanie dworku z 1914 roku i spacery po parku z 1920 roku, kajaki, łódka, boule, badminton, rowery, pomost do wędkowania. Kolacja przy ognisku - podamy gulasz z dzika przygotowany w żeliwnym kociołku(zależne od pogody).

 

Niedziela (21 kwietnia):

Uroczyste Śniadanie Wielkanocne z uginającymi się stołami, zabawy dla dzieci: m.in. konkurs na najtwardsze jajo, poszukiwanie czekoladowych jajek w parku. Jeśli dzieciaki będą miały ochotę, po obiedzie upieczemy razem ciastka. Wieczorem zachęcamy do grania w gry planszowe, korzystania z naszej domowej biblioteki i popijania nalewek własnej roboty.
Wielkanoc w gospodarstwie agroturystycznymWielkanoc w gospodarstwie agroturystycznym

 

Lany Poniedziałek (22 kwietnia):

Śniadanie, śmigus-dyngus na szczęście ;) Obiad.

Posiłki wielkanocne składają się z tradycyjnych w naszym domu potraw. Podajemy domowe i lokalne wędliny, przetwory, żur z białą kiełbasą i jajkami od naszych kur oraz chleb na zakwasie własnej roboty. Mazurki i babki także robimy sami. Serwujemy też potrawy z jajek, kurczaki, pieczone mięsiwa, dziczyznę, tradycyjną sałatkę jarzynową z rzeżuchą i inne frykasy (np. domowe nalewki). Z całą pewnością na stole pojawią się pieczone gęsi lub kaczki z marynowanymi gruszkami oraz pracochłonna w przygotowaniu, ale przepyszna pascha. Chcielibyśmy też podać aromatyczny rosół na bażancie lub perliczce i królika duszonego w białym winie z warzywami (to danie zdobyło II miejsce w konkursie kulinarnym). Goście mają także nieograniczony dostęp do ekspresu z kawą i barku z domowymi nalewkami.

Wielkanoc w agroturystyceWielkanoc w agroturystyce

 

Cena za pobyt (w tym 3 śniadania, 3 obiady, 3 kolacje i 3 noclegi) to 670 zł za osobę. Rezerwacja skrócenego pobytu jest możliwa wyłącznie 5 dni przed wydarzeniem. Pobyt można przedłużyć – cena 155 zł za osobę za dobę, czyli nasza zwyczajna stawka. Dzieci do lat 3 bez opłat. Dzieci do lat 10 – 30% zniżki.

Zapraszamy!