Boże Narodzenie

22.12-26.12.2023

Agroturystyka Boże Narodzenie

CIEPŁE, RODZINNE ŚWIĘTA

Wspólny czas przy stole i choince. Czas dobroci, miłości, wspomnień. Czas świąt, jak kiedyś u babci. I czas świątecznego obżarstwa.


Piątek
Spotykamy się wieczorem na kolacji. Poznamy się degustując domowe nalewki i słuchając opowieści o historii dworu i parku. Chętnie dowiemy się także jakie zwyczaje świąteczne panują w Waszych rodzinach.


Sobota
W całym domu świąteczna krzątanina. Można będzie podejrzeć przygotowania tradycyjnych w naszym dworze dań świątecznych, a nawet pomóc jeśli będziecie mieli ochotę. Jeśli tego dnia zechcecie rozruszać wygrzewane w świątecznym ciepełku kończyny, polecimy Wam masę ciekawych wycieczek w okolicy, na przykład ścieżka edukacyjna czy park krajobrazowy. Tego dnia będziemy jeść różnorodnie, ale postnie. Dla głodnych ugotujemy wiejskie jaja na twardo w sosie chrzanowym z ziemniakami. Do kolacji siadamy razem z pierwszą gwiazdką, umownie będzie to około 18.00. Podamy tradycyjne potrawy – sałatkę jarzynową, śledzie, jaja w majonezie, zupę grzybową na kwasie z kapusty z domowym makaronem, domowe pierogi z kapustą i grzybami, szczupaki smażone, liny lub leszcze w śmietanie, rybę po grecku, kompot z suszu, barszcz czerwony z uszkami z kapustą i grzybami, karp smażony pod pieczarkową pierzyną. Do tego makowiec, inne ciasta i słodkości, a także domowe nalewki. Tajemniczo pod choinką pojawią się prezenty, a dzieciaki, jako skrzaty, będą je rozdawały. Mikołaj przyniesie po malutkim upominku każdemu z Was i będzie wiedział, że spędzacie u nas Święta więc Wasze prezenty też będą pod choinką. Boże Narodzenie w Dworku nad WkrąPrzez cały dzień będziemy słuchać kolęd i na pewno pośpiewamy. Będzie tyle atrakcji, że czasem można zapomnieć słowa kolędy więc je dla Was wydrukujemy. Chętni będą mogli wybrać się na pasterkę do zabytkowego barokowego kościoła w Żurominie.


Niedziela
Cały dzień będziemy się zajadać wszelkimi smakołykami. Jeśli będziecie chcieli, upieczemy wspólnie korzenne kruche ciasteczka. To atrakcja szczególnie dla dzieci, ale dorośli zawsze się podłączają. Może zechcecie też poczytać artykuły babci Reni „Wspomnienia w kolorze sepii” albo wskoczyć do sauny. Boże Narodzenie w Dworku nad WkrąJeśli napada dużo śniegu zrobimy z dzieciakami największego bałwana w okolicy. Ostrzegamy, że może się to skończyć śnieżną bitwą. A jeśli śniegu nie będzie, a będzie mróz będziemy mogli jeździć po rzece na łyżwach. Zawsze możemy wybrać się na spacer do prawie stuletniego parku dworskiego założonego przez prababcię Stefanię. Mamy też ciągle powiększający się zbiór gier towarzyskich i planszowych oraz pokaźną bibliotekę, w której znajdzie się coś dla każdego. Oprowadzimy Was po dworze i naszym małym rodzinnym muzeum. Wieczorem rozgrzejemy się grzańcem.


Poniedziałek
Po śniadaniu zapraszamy do spędzenia z nami jeszcze trochę czasu. Dzieci pobawią się z naszymi dziewczynami, a my pogadamy przy kawie i cieście. Jeszcze obiad (podamy rosół z dzikiego bażanta) na wzmocnienie przed podróżą… ale możecie też zostać u nas. Boże Narodzenie w Dworku nad WkrąPosiłki, które serwujemy są tradycją naszego domu i przygotowujemy je bez żadnych sztucznych dodatków. Wielką atrakcją są pieczone kaczki, bażanty, duszone w białym winie króliki, grzybowa na kwasie z kapusty z domowym makaronem, omlety na słodko, chleb na zakwasie, domowe przetwory i nalewki. Każdy nakłada sobie ile chce

Oferta bożonarodzeniowa przewiduje pobyt trzybniowy z pełnym wyżywieniem (śniadanie x 3, obiad x 3, kolacja x 3, nocleg x 3) w cenie 950 zł od osoby. Dzieci do lat 3 – bez opłat, od 3 do 10 lat – 30% zniżki. Istnieje możliwość przedłużenia pobytu (ceny zwyczajne z cennika na naszej stronie) Dzwońcie z pytaniami. Zapraszamy!


Rezerwacje przyjmuje Zosia  
+48 664 566 886