Grzybobranie dla dzieci

04-06.11.2024

Agroturystyka grzybobrania

LEŚNA PRZYGODA DLA NAJMŁODSZYCH


Mali łowcy/zbieracze pod okiem klasyfikatora grzybów przemierzają leśne ostępy w poszukiwaniu najbardziej pożądanego owocu runa.

Grzybowy weekend dla rodzin z dziećmi zaczynamy w piątek kolacją i kończymy w niedzielę obiadem. Po śniadaniu w sobotę i niedzielę wyruszamy na grzyby. Dzieciaki nauczą się co można zjeść, a co nie w towarzystwie klasyfikatora grzybów (Zośka), który przejrzy też Wasze koszyki... na wszelki wypadek. Zrobimy polowanie na siedzunie sosnowe i dzieciakom idzie to najlepiej. Można będzie grzyby podsuszyć, albo wstępnie obgotować przed zabraniem do domu.

 

Posiłki przygotowujemy bez sztucznych dodatków. Pieczemy własny chleb, mamy swoje jajka i przetwory warzywne i owocowe. Siadamy do wspólnego stołu, każdy nakłada sobie tyle, na ile ma ochotę. Jadłospis będzie dostosowany głównie do gustu dzieci. Będzie też wieczorne ognisko z kiełbaskami i piankami, zamiast zwykłej kolacji. Jak zawsze możecie samodzielnie korzystać z kajaków i rowerów z przyczepami dziecięcymi.

 

W czasie Waszego pobytu dodatkowo (płatne) będziecie mogli także zamówić masaż twarzy, pleców lub całego ciała, saunowanie z morsowaniem w rzece oraz kupić nasze wyroby słoikowe - Dokręcone w Dworku nad Wkrą.

Koszt całego weekendu to 600 zł za osobę dorosłą i dzieci od 10 lat, 420 zł za dzieci w wieku 3-9 lat i 0 zł za dzieci 0-2 lata.


Rezerwacje przyjmuje Zosia  
+48 664 566 886