Wielkanoc

29.03-01.04.2024

Agroturystyka Wielkanoc

Zapraszamy na tradycyjne Święta Wielkanocne


Jako nasi Goście będziecie mogli uczestniczyć w takich Świętach, jakie od 100 lat odbywały się w naszym rodzinnym domu.

Piątek:
Przyjazd, zwiedzanie dworku i kolacja powitalna. Podamy postną kolację z domowym chlebem na zakwasie.

 

Sobota:
Zaczniemy od tradycyjnego barwienia jajek w cebulaku (wielka atrakcja dla dzieci!) i przygotowania koszyczka do święcenia oraz wyprawy ze Święconką do barokowego kościoła w Żurominie. Po obiedzie atrakcje na terenie gospodarstwa: m.in. zwiedzanie dworku z 1914 roku i spacery po parku z 1920 roku, kajaki, łódka, boule, badminton, rowery, pomost do wędkowania. Kolacja przy ognisku.

 

Niedziela:
Uroczyste Śniadanie Wielkanocne z uginającymi się stołami, zabawy dla dzieci: m.in. konkurs na najtwardsze jajo, poszukiwanie czekoladowych jajek w parku. Jeśli dzieciaki będą miały ochotę, po obiedzie upieczemy razem ciastka. Wieczorem zachęcamy do grania w gry planszowe, korzystania z naszej domowej biblioteki i popijania nalewek własnej roboty.

 

Lany Poniedziałek:
Śniadanie, śmigus-dyngus na szczęście 😉 i gadanie, gadanie, gadanie...Obiad.

Posiłki wielkanocne składają się z tradycyjnych w naszym domu potraw. Podajemy domowe i lokalne wędliny, przetwory, żur z białą kiełbasą i jajkami od naszych kur oraz chleb na zakwasie własnej roboty. Mazurki i babki także robimy sami. Serwujemy też potrawy z jajek, kurczaki, pieczone mięsiwa, dziczyznę, tradycyjną sałatkę jarzynową z rzeżuchą i inne frykasy (np. domowe nalewki). Z całą pewnością na stole pojawią się pieczone gęsi lub kaczki z marynowanymi gruszkami oraz pracochłonna w przygotowaniu, ale przepyszna pascha. Chcielibyśmy też podać aromatyczny rosół na bażancie lub perliczce i królika duszonego w białym winie z warzywami (to danie zdobyło nagrodę w konkursie kulinarnym). Goście mają także nieograniczony dostęp do ekspresu z kawą i barku z domowymi nalewkami.


Koszt całego weekendu to 1100 zł za osobę dorosłą i dzieci od 10 lat, 770 zł za dzieci w wieku 3-9 lat i 0 zł za dzieci 0-2 lata.


Rezerwacje przyjmuje Zosia  
+48 664 566 886